Yükleniyor...

Evidea Hakkında

Anasayfa / Evidea Hakkında

Evidea Hakkında

Anasayfa / Evidea Hakkında

1. EVİDEA HAKKINDA

 

1.1 Evidea Hakkında

 

Evidea, İstanbul İli, Ümraniye


İlçesi, Yukarı Dudullu Köyü, Şerif Ali Çiftliği mevkii’nde kâin ve tapunun 1 Pafta, 14037 no’lu parsel üzerinde kayıtlı, Şile otoyolu üzerinde, 34000 m² arsa üzerinde inşa edilmiş bir projedir.


Evidea Sitesi; Sosyal tesislerle desteklenmiş, maksimum 9 katlı A,B,C ve D olarak 4 ana bloktan oluşmuştur. A blok 10 ünite 160 daire, B blok 6 ünite 93 daire, C blok 10 ünite 156 daire ve D blok 4 ünite 64 daire olmak üzere toplam 473 adet bağımsız bölümden oluşmuştur. Evidea'da, 70 m2'den 205 m2'ye kadar değişen 1+1'den 4+1'e değişen alternatiflerde bağımsız bölümler bulunmaktadır.

Evidea’ da 1 Proje Müdürü, 1 Muhasebe Personeli, 1 Yardım Masası Personeli, 3 Teknik Personel, 14 Temizlik Personeli ve 16 Güvenlik Personeli, 3 Bahçe Bakım Personeli olmak üzere toplam 39 personel görev yapmaktadır.


Evidea’da görevli personelin her türlü faaliyetlerinin planlanması, yürütülmesi, sonuçlarının takibi ve denetimi ile uzmanlık gerektiren sorunların çözümü Evidea Site Yönetimi tarafından sağlanmaktadır.


Evidea’da görevli personel: Ortak alanlar ile ilgili işlerde görevli olup, daire içindeki işlerde görevli değillerdir. Ancak çok acil ve müdahale gerektiren sorunlarda ilk müdahaleyi yapmakla yükümlüdürler.

2.2 Evidea’ya Ulaşım

Sitemize gerek toplu taşıma araçları gerekse özel araçlarla kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Site yakınındaki otobüs durağından Ümraniye, Ataşehir, Üsküdar, Kadıköy ve Mecidiyeköy’ e seferler mevcuttur. Yine site yakınından geçecek olan Üsküdar-Çekmeköy metro hattının hizmete girmesiyle hızlı ve ekonomik ulaşım sağlanabilecektir. Site ile Kadıköy arasında günde 4 kez karşılıklı ring servis seferleri site sakinlerimize hizmet vermektedir.

2.3 Evidea Vaziyet Planı

2.4 Evidea İç Mekan Özellikleri

Antre: Zeminler seçenekli olarak 1. sınıf seramik ile kaplanmıştır.

Mutfak: Zeminleri seramikle kaplanmıştır. Kalitesi ile tanınmış yerli veya yabancı marka bulaşık makinesi, fırın, ocak, davlumbaz montajı yapılmıştır.( opsiyonel )

Banyo: Projeye uygun olarak küvet konulmuş ve yerler 1. sınıf seramik kaplanmıştır.

Salon: Zeminleri 1.sınıf laminant ile kaplanmıştır.

Yatak odaları: Zeminler 1.sınıf halı ile kaplanmıştır.

Balkon: Zeminleri 1. sınıf seramik ile kaplanmıştır.

Isıtma: Tüm ünitelere müstakil kontrol imkanı sağlayan kombi sistemi tesis edilmiş ve yüksek verimli panel radyatör kullanılmıştır.

2.5 Sosyal Yaşam Özellikleri

Büyüklere ve küçüklere yönelik 2 adet Açık yüzme havuzu

Çok Fonksiyonlu tenis kortu, basketbol ve voleybol sahası

Oyun-TV odası

Bilardo, masa tenisi

Cafe- Bar

Fitness Salonu

Aerobik Salonu

Aletli Jimnastik

Sauna, buhar ve dinlenme odası

Kreş

Bisiklet ve yürüyüş yolları

Çocuk parkı

Dinlenme alanları

Market

Kuaför

Suni gölet

2.6 Site özellikleri

365 gün/ 24 saat kameralı güvenlik sistemi.

Elektrik kesilmelerinde jeneratör ( ortak alanlar, asansörler, otoparklar, sosyal tesisler).

731 araçlık kapalı otopark

102 araçlık açık otopark

Kapalı garaj bölgesinde her bağımsız bölüm için tahsisli 1 ad. depo

Yangın sprinkler sistemi

24 saat aktif olan Kapalı Devre Kamera Sistemi

Doğal gazlı bağımsız ısıtma

Uydu TV sistemi, Digitürk alt yapı

Su depoları


3.EVİDEA ORTAK YAŞAMI

3.1Genel Kurallar

• Evidea Sitesi Yaşam Kılavuzu; site sakinlerini ve misafir/ ziyaretçilerini, site yönetim kurulunu, sakinlerin iş gören olarak görevlendirdiği müteahhit, taşeron, usta, işçileri ve taşınma işlemleri ile ilgili olarak görevlendirdiği şahısları ve hizmet firması personellerini kapsar.

• Evidea Sitesi Yaşam Kılavuzunda bulunan hususlar; 634 sayılı kat mülkiyeti kanunu, Evidea Sitesi yönetim planı, 4646 sayılı doğalgaz piyasası kanunu, 4857 sayılı iş kanunu,1774 sayılı kimlik bildirim yasası, 1580 sayılı belediye kanunu, 2872 sayılı çevre kanunu, incelenerek hazırlanmıştır.

• Ayrıca yönetim kurulunun alacağı her türlü kararın, kanun ve yasalara uygunluğu gözetilecektir.

Site yönetimi ile ilgili olarak her türlü karar site yönetim kurulu tarafından karar defterine yazılacak, alınan bu kararlardan gerekli olanları site yönetimi, site sakinlerimize tebliğ edecek, gereği ve takibini sağlayacaktır.

• Sakinlerimiz bu kararlara uymak ve uygulamakla sorumludur.

• Konutlar büro, emlak ofisi, çocuk yuvası vb. gibi iskân amacı dışında kullanılamaz.

• Dairenizi ikamet amaçlı kiraya vermeniz halinde kiracınızı Yönetim Planındaki yükümlülüklere uyması gerektiğini hatırlatınız.

• Yaya ve araç yolları, kaldırımlar vb. ortak kullanılan alanlar kişisel kullanım için dizayn edilemez.

• Ticari ve siyasi amaçlı toplantı ve gösteri düzenlenmemesi gerektiğini hatırlatırız.

• Sitede can güvenliğini tehlikeye sokacak veya yangın tehlikesine neden olacak maddeleri bulundurmayınız.

3.2 Bağımsız Bölümler ( Daireler)

Davranışlarımızda; özenin, karşılıklı sevgi/saygı ile hoşgörünün, kurallara uymanın bir arada ve toplu yaşamı kolaylaştırma özellikleri olduğunu unutulmamalıdır.

Toplu yaşama kurallarına uygun hareket etmeye özen göstermek, daha huzurlu, keyifli bir hayat için vazgeçilmez bir koşuldur.

Pencere önlerine dışarıdan görülecek ve estetiği bozacak şekilde eşya konulmamalı ve tehlike arz edebileceği için çiçeklik asılmamalıdır.

Pencerelere tente, branda, şemsiye, bez gibi görüntü kirliliği yaratacak eşyalar konmamalıdır.

Pencere korkuluklarına havalandırma ve kurutma amaçlı çamaşır, halı, kilim vb. asılmamalıdır.

Pencerelerden halı, kilim, vb. şeyler silkelenmemeli, sigara izmariti ve çöp atılmamalıdır.

Alt, üst ve yan komşularınızı hareket, söz ve eylemlerinizle rahatsız etmemekle yükümlü olduğunuzu unutmayınız.

Dairelerinizde yürüme ve hareketleriniz esnasında ses çıkartacak türde terlik ve ayakkabı kullanmamaya, kullanmak zorunda kalmanız durumunda ses yapmamasına özen gösteriniz.

Masa, sandalye ve benzeri eşyalarınızın yerlerini değiştirirken sürterek çekmemeye ve kaldırıp yüksekten bırakmamaya özen gösteriniz.

Radyo, teyp, televizyon ve müzik seti gibi sesli cihaz ve aletlerinizi kullanırken seslerini başkalarını rahatsız edecek şekilde açmayınız. Özel toplantılarınızı önceden Komşularımıza haber verip, eğlenirken de rahatsız etmemek için azami özen ve dikkati gösteriniz.

Gürültülü tamir ve onarımlarınızı hafta içi 10:00-18:00, Cumartesi günü ise 10:30–18:00 saatleri arasında yaptırınız. Pazar günleri ise yaptırmamaya özen gösteriniz.

Bağımsız bölüm sakinlerince bağımsız bölüm içi onarım işlerinin kısa sürede ve çevreye rahatsızlık vermeden bitirilmesine özen gösterilmeli ve onarım sırasında oluşan inşaat atıkları, onarımın tamamlanmasından sonra çevreyi kirletmeyecek şekilde bağımsız bölüm sakini tarafından veya onarımı yapan firma tarafından site dışına çıkarılmalıdır.

Bağımsız bölüm sakinleri onarım için gelecek firma ve çalışanları ile ilgili araç plakalarını site yönetimine bildirmeli ve güvenlik konusunda taviz verilmesi talep edilmemelidir.

Site sakinleri tarafından siteye girişi teyit edilerek bakım ve onarım faaliyetleri için görevlendirilmiş bakım onarım ekiplerinin site giriş kapısından itibaren site ortak alanları içerisinde meydana getireceği hasarlar konusunda ilgili site sakininin sorumluluk taşıdığı unutulmamalı, bu ekiplerin yine site sakini tarafından ikazı sağlanmalıdır.

Bağımsız bölüm içerisinde bina statiğinde tadilata ve hasara sebebiyet verebileceği düşünülen çalışmalar için mutlak surette site yönetiminin onayı alınmalıdır.

Bağımsız bölümün statik yapısı dahilindeki kolon ve kirişlere çivi, vida, dübel uygulaması yapılmamalıdır.

Alt kattaki daire sahiplerinin ve Bina Dış Cephesinin zarar görmemesi için Balkonlarınızı yıkamak yerine ıslak siliniz. Sitemizde balkonların yıkanmasına izin verilmemektedir.

Daire dış kapılarınızı Çelik Kapı yaptırma ihtiyacı duyduğunuzda, standardizasyonun bozulmaması için yönetimin belirlediği “standart dış kapı” projesini incelemek ve firmalar konusunda yardım almak için lütfen yönetime müracaat ediniz.

Dairelerinizin dış kapılarını kapatırken hasta yaşlı ve bebekleri de düşünerek yavaşça kapatmaya özen gösteriniz.

Balkonlara dışarıdan görülecek ve estetiği bozacak şekilde eşyaların konulmaması. (kova, süpürge, çöp kutusu, makine, vs.)

Balkonlara ve demirlere çamaşır asılmaması.

Balkon ve pencerelerden halı, kilim, vs. şeylerin silkelenmemesi ve demirlere asılmaması. (Balkonlar ve kepenklerin su ile yıkanmaması,

Balkonlara asılacak çiçekliklerin düşmemesi ve sulama sonucu alt katlara çamurlu su akmaması için balkonların iç tarafına asılması,

Balkonlarda kullanılacak eşyalarda genel uyuma dikkat edilmesi,

Balkon ve daire içlerinde çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapılmaması, yüksek sesle televizyon ve müzik dinlenmemesi

Balkon / pencerelere tente, branda, şemsiye, bez gibi görüntü kirliliği yaratacak eşyalar konmamalıdır.

Bahçe ve balkonlarda barbekü kullanımı ve yakımı, site sakinlerini ve komşularımızı rahatsız edebileceğinden barbekü ve mangal yapılmamalıdır.

3.3 Balkonlar

Balkonlara dışarıdan görülecek ve estetiği bozacak şekilde eşyaların konulmamalı (kova, süpürge, çöp kutusu, makine, vs.) ve tehlike arz edebileceği için çiçeklik asılmaması

Balkon / pencerelere tente, branda, şemsiye, bez gibi görüntü kirliliği yaratacak eşyalar konmaması

Balkonlara çamaşır, havalandırma ve kurutma amaçlı halı, kilim asılmamalı silkeleme yapılmaması

Balkon ve pencerelerden halı, kilim, sofra bezi , masa örtüsü vs. şeylerin silkelenmemesi ve demirlere asılmaması.

Balkonlarda kullanılacak eşyalarda genel uyuma dikkat edilmesi,

Balkonlarda barbekü kullanımı ve yakımı, site sakinlerini ve komşularımızı rahatsız edebileceğinden barbekü ve mangal yapılmaması

Balkonlar mümkün olduğunca akan su ile yıkanmamalı, balkonların yıkanması durumunda ise alt bağımsız bölümlere suyun akmaması için dikkat edilmesi

 Balkonlarda kullanılacak eşyalarda genel uyuma dikkat edilmeli, abartılı ve göze hoş gelmeyen eşyaların konulmasından kaçınılması

Balkonlarda çevreyi rahatsız edecek göze hoş görünmeyen düzensizliklere izin verilmemeli, balkonlar kullanılmayan eşya deposu haline dönüştürülmemesi

Balkon ve bağımsız bölüm içlerinde çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapılmamalı, yüksek sesle televizyon ve müzik dinlenmemesi

Balkon ve camlardan içilen sigara izmaritlerinin aşağıya atılması sonucu tente ve eşyalar yanmaması için izmaritlerin atılmaması,

Bağımsız bölüm pencere veya balkonları (aynı renkle bile olsa) boyanmamalıdır.

3.4 Kapı Önleri, Asansör, Antre ve Merdivenler

Asansörlere yazılı olandan fazla kişi ile binmeyiniz. Kumanda düğmelerini lüzumsuz kullanmayınız ve kullananları uyarınız.

Sadece Yük ve eşya taşımak için tahsis edilen asansörle ve yük limitlerine uyarak yük taşıyınız.

Blok girişlerinde ve sahanlıklarda hareketi engelleyecek, görüntüyü bozacak şekilde çocuk arabası, bisiklet, saksı, dolap vb gibi eşyaların bırakılmaması, evcil hayvan beslenmemesi,

Blok giriş ve sahanlıklarda çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapılmaması.

Blok giriş ve sahanlık duvarlarının temiz tutulması, yazı ve resimlerle kirletilmemesi.

Daire kapı önlerine kısa bir sürede olsa ayakkabı, terlik, şemsiye gibi eşyaların bırakılmaması.

Koridorlara ve merdiven sahanlıklarına dolap, kutu, muhtelif eşya vb. şeyler bırakmayınız.

Daire kapı önlerine çöp toplama saatleri dışında çöp vs. bırakılmaması.

Temizlik ve güvenlik nedeni ile Blok kapılarının kapalı tutulması,

Çocuklarınızın merdivenlerde, asansörlerde ve kat sahanlığında oynamaları, gürültü yapmaları, bağırıp çağırmaları ve bu gibi hareketlerin kural ve kaidelere aykırı olduğunu, izah ederek engel olunuz.

Asansöre oyun amacı ile binip, yukarı aşağı inip çıkmalarına, asansörde meydana gelebilecek arıza ve tehlikeleri anlatarak engel olunuz.

Asansörlere yazılı olandan fazla kişi ile binmeyiniz. Kumanda düğmelerini lüzumsuz kullanmayınız ve kullananları uyarınız.

Blok ve asansör içlerinde sigara içilmemesi

Asansörler ile eşya taşımak için yük limitlerine uyunuz. Asansörlerin zarar görmemesi için nakliye firması yetkililerini uyarınız.

3.5 Blok Dış Cepheleri

Blok dış cephelerinin genel görüntüsünü bozacak veya aykırı kalabilecek değişikliklerin yapılmaması (Yönetim tarafından onaylanan projeler hariç),

Klima dış ünitelerinin dış alanlara konulmaması, Klima dış ünitelerinin balkonlarda görüntüyü bozacak şekilde konulmaması,

Dış cepheye konacak tentelerin yönetimin belirlediği şekil ve renkte olması,

Yönetimden İzin alınmadan veya yönetimin yanınıza vereceği bir teknik eleman olmadan çatıya çıkılmaması,

Dış cephelere konulacak teçhizatla ilgili yönetimden izin alınması,

Bağımsız bölüm sakinleri dışarıdan görünecek ve değişiklik meydana getirecek her türlü işlem öncesi mutlaka yönetimle koordine etmelidir.

Blok dış cephelerine halı, kilim, örtü vs. malzemeler hiçbir maksatla asılmamalıdır.

Bağımsız bölümlerin dış görünümü ve mimarisinde hiçbir değişiklik yapılamayacağı site yönetim planında açık bir şekilde ifade edildiğinden, site sakinlerimizin bu konuda uygulama yapmamaları gerekmektedir. Her türlü tadilat bu kapsamda değerlendirilecektir. (Yeni kapı, pencere açmak, yeni duvar örmek, balkon ve çıkmaları yıkmak, genişletmek vb.)

Site içerisinde uygulanacak ortak alanlar kapsamı içerisinde olan inşaat veya tadilat ile ilgili konularda öncelik site yönetim planıdır. Uygulama kapsamının İmar Yönetmeliğine uygun olması gerekmektedir.

3.6 Otopark

Evidea ’da bodrum kata inen otopark ile evinize direkt ulaşmak mümkündür.  731 kapalı,102 açık olmak üzere toplam 835 araçlık otopark mevcuttur.

Daire sakinlerinin kendilerine tahsisli alan için kullandıkları araçların plakalarını Yönetime bildirmesi,tahsisli park alanı sayısı kadar plaka bildirilmesi, arac değişiminde bilginin güncellenmesi,

Site sakinlerinin araçlarını park düzenine uygun şekilde sadece kendilerine ayrılmış olan yerlere park etmeleri,

Başkasına ait park yerine park yeri sahibinin yazılı izni olmadan kesinlikle park etmemeleri,

Misafir araçlarının otoparka girmemeleri, ancak daire sahibinin otoparkının müsait olması halinde güvenliğe bilgi verilerek misafirin kendi park alanlarına park etmesine izin verilecektir. Aynı şekilde daire sakinleri tahsisli alanlarına güvenliğe bilgi vererek başka plakalı araçlarını da bırakabilir.

Özel durumlarda (Hasta, yaşlı veya ağır eşya taşınması) misafir aracın girmesine güvenlik tarafından müsaade edilecek, ancak sürücü en kısa zamanda aracı site dışına çıkaracaktır.

Her türlü çöp, kül, vs. nin çöp kutularına atılması,

Otoparkta şoförlerin araç sahibini beklerken araçlarını uzun süreli çalışır durumda bırakmamaları,

Otoparklarda araç yıkama, yağ değiştirme, çevreyi kirletici onarım ve paspas temizliklerinin yapılmaması,

Otopark içindeki araçlarda kıymetli eşyaların bırakılmaması,

Otopark içine şahsi eşyaların bırakılmaması,

Otoparklara gazlı (tüplü) araçların sokulmaması,

Otoparkdan rampasından yaya olarak girilip çıkılmaması,

Otopark kumandalarının kullanıcılar dışında başkalarına verilmemesi,

Otopark içinde ve site içindeki dış yolda hız sınırına uyulması, dikkatli gidilmesi,

Otoparklarda park yeri olmayan alanlara araç park edilmemesi

3.7 Evcil Hayvanlar

Köpek, kedi, kuş, balık vb. hariç olmak üzere evcil ve/veya yabani hayvanların bağımsız bölümlerde bulundurulması yasaktır. Pitbull vb. saldırgan cins köpek beslenmesi yasaktır. Bu yasağa ve bu konudaki kararlara uymayan kat maliklerine ait hayvanlar, Toplu Yapı Yönetim Kurulu’nun kararı ile site dışına çıkarılabilir.

Yukarıda belirtilen normlarda evcil hayvan besleyen sakinlerimiz; sahip olduğu evcil hayvan cinsini, tıbbi bakım bilgilerini site yönetimine bildirmekle mükelleftir.

Kedi ve köpek gibi evcil hayvanların bahçeye ve ortak alanlara başıboş, serbest olarak bırakılmaması, mutlaka bir boyun bağı ve tasma ile sadece izin verilen alanlarda dolaştırılması,

Kedi ve köpek besleyen site sakinlerinin diğer site sakinlerini rahatsız etmemeleri için gerekli tedbirleri almaları,

Kedi ve köpeklerin bahçeye ve ortak alanlara, sahipleri veya bakıcıları tarafından çıkarılmaları, tuvaletlerinin bu maksatla ayrılmış olan alanda yaptırılması, bunun dışındaki alanlara yapılması durumunda ise sahiplerince naylon torba ile toplanması,

Evcil hayvan için bahçe katlarında ve balkonlarda kulübe yapılamaması

Site sakinlerinin, sahip olduğu ve beslediği evcil hayvanın sitede bulunan diğer şahıslara, site ortak alanlarına ve site ortak mallarına vereceği zarardan birinci derecede sorumlu olacağı unutulmamalıdır.

Evcil hayvanların bakımı, gözetimi, takibi, beslenmesi ve kontrolü hiçbir hizmet personelinden talepte bulunulmaması

Site içine dışarıdan gelen sahipsiz kedi ve köpeklerin ortak alanlarda beslenmemesi, bunlara barınak vb. yapılmaması

Site içinde yaşayan evcil hayvanların havuz kenarlarına yaklaştırılmaması.

Hayvanları Koruma Kanunu No.5199 Madde 14, l bendi uyarınca “Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesi yasaktır’’.

3.8 Taşınmalar

Evidea’da taşınma işlemlerine hafta içi 10:00-18:00 saatleri arasında izin verilmektedir.

Cumartesi günleri ise sadece Site Müdürünün bilgisi dahilinde 10:00-17:00 saatleri arasında taşınma işlemi yapılabilecektir. Pazar günlerinde ise taşınma işlemine izin verilmemektedir.

Gerek kat maliki gerekse kiracı olarak Evidea’daki dairenize taşınmanız ve çıkmanız halinde:

Evidea yönetimine mutlaka uğrayınız.

Dairenizi kiraya verdiğinizi Evidea yönetimine mutlaka haber veriniz.

Geldiğiniz muhtarlıktan nakil ilmühaberini mutlaka getiriniz. Bu evrak ile muhtarlığa kaydınızı yaptırınız.

Evidea yönetimine aile bildirimini en kısa zamanda veriniz.

Ayrılışlar halinde de aynı hususları yapmayı ihmal etmeyiniz.

Evinizden herhangi bir sebeple (onarım, değiştirme, atma) büyük eşya çıkacaksa önceden Evidea yönetimine bildiriniz.

Taşınmalarda oluşabilecek zararlar (duvarların zedelenmesi, elektrik tesisatına veya çevreye verilebilecek zararlar) için, bir tutanak düzenlenerek; taşınan Evidea sakini ve Evidea yönetimi tarafından imza altına alınacaktır.

Evinizde çalıştırdığınız Bakıcı (Günlük/Yatılı), Temizlik Görevlisi vb. kişilere ait Kimlik Bilgilerini Evidea Yönetimine Bildiriniz.

Kira Kontratlarının bir kopyasını Evidea yönetimine bırakınız.

3.9 Ticari Faaliyetler

Site içerisinde her türlü ticari faaliyet, Site Yönetim Kurulunun onayına tabidir.

Ortak alanlarda izinsiz Site’ye dönük ticari etkinlik (emlakçılık, doğrudan pazarlama, spor eğitmenliği v.b.) yapılamaz,

Site içerinde izinsiz, broşür dağıtılamaz, reklam yapılamaz,

Site içersinde izinsiz Video, TV çekimi yapılamaz

Site sosyal alanlarından site çalışanları, ve ticari işletme sahip ve çalışanları, Site Yönetimi izni olmaksızın yararlanamaz (bu hizmetlerden sadece aidat ödeyen site sakinleri yararlanabilir)

3.10 Elektrik ve Su Tesisatları

Dairenize ait ana sigorta attığını tespit ettiğinizde mesai saatleri içerisinde Evidea yönetimine (dahili no 5003), mesai saatleri dışında güvenliğe (dahili no 0) bildiriniz. Elektrik sayacının üzerindeki mühre hiçbir şekilde müdahalede bulunmayınız.

Arıza ve onarım nedeniyle elektrik ve su vanaları kapatılabilir; Kesinti hallerinde sebebini öğrenmeden ve ilgililerle konuşmadan herhangi bir işlem yapmayınız.

Dairenizden uzun süreli ayrılışlarda su vanalarınızı kapatınız.

3.11 Gelir ve Giderler

Evidea sakinlerinin emniyetli ve huzur içinde yaşayabilmeleri için yukarıda izah edilmeye çalışılan hususlarla birlikte Evidea yönetim işlerini yürütmek, bu hizmetleri düzenli ve randımanlı bir şekilde idame ettirmek için, her kat maliki ve sakinin bazı maddi yükümlülükleri olacağı muhakkaktır.

Aylık giderlere iştirak avansları Kat Malikleri Kurulu Toplantısında onaylanan İşletme ve Yatırım Projesi gereğince toplanmaktadır.

Sitenin tümünü ilgilendiren ortak giderler (Temizlik, güvenlik, teknik bakım ve onarım, su kanallarının bakım ve idamesi, sosyal tesisin işletilmesine ilişkin giderler vb.), Yönetim Planında belirlenen esaslar doğrultusunda tüm site kullanıcıları tarafından ödenir

Konutların her türlü gider ve doğrudan tüketimleri daire kullanıcılarının sorumluluğundadır

Avansların her ayın ilk 20 günü içerisinde ödenmesi, süresi içinde ödenmeyen avanslara aylık  %5 gecikme tazminatı uygulanması ve tahsil edilmeyen avanslar için kanuni yollara müracaat edilmesi de Kat Malikleri Kurulu kararıdır.

3.12 Ziyaretçi Uygulaması

Evidea’ya gelecek ziyaretçilerin önceden yönetime bildirilmesi istenmeyen kişilerin Evidea’ya girişine mani olmakta büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu nedenle mümkünse gelecek kişilerin isimlerini önceden yönetime bildiriniz. Ziyaret edilen Evidea sakininin onayı alınmadan ziyaretçilerin Evidea'ya girişine izin verilmeyecektir.

Şayet taksi çağıracak iseniz, taksi çağrıldıktan sonra, lütfen dairenizi terk etmeyiniz ve güvenliğe bilgi veriniz. Taksi onayı sizin tarafınızdan verilmeden, güvenliğiniz nedeni ile siteye alınmayacaktır.

3.13 Satıcılar ve Posta –Kurye Hizmetleri

Evidea içerisine, yiyecek, içecek teslimatı, servis vb. sebeplerle giriş yapmak isteyen kişilere ziyaretçi kartı verilecek ve Evidea içersinde bu kartı yakalarına takmaları sağlanacaktır.

 Gelen posta ve kuryeden elden teslim edilmesi gerekenler, site sakininden teyit alınarak daireye gönderilecektir. Güvenlik personelinin veya site yönetiminin site sakinlerine gelen posta ve kurye benzeri evrakı teslim alma görevi, sorumluluğu ve yetkisi yoktur. Bu konuda ısrarcı olunmaması gerekmektedir. PTT görevlisi kanalıyla yapılan tebligatlar hariç diğer teslimatlar ilgili dağıtım personeline eşlik edilerek blok girişlerindeki posta kutularına bırakılacaktır.

3.14 Şikâyet Bildirimi

Her türlü şikâyet bildirimlerinizi Evidea yönetiminden temin edebileceğiniz formlar aracılığı ile yapabilirsiniz. Şikâyet bildirimlerinizi bu formlar aracılığı ile yazılı olarak yapmanız şikâyetinizin daha kısa sürede çözülmesini sağlayacaktır.

4.SOSYAL TESİSLER

4.1 Yüzme havuzu

Yüzme havuzunun kullanım saatleri 09:00-21:00 arasındadır. Bu saatlerin dışında kullanılmaması,

Havuzda ve çevresinde top oynanmaması, bisiklete binilmemesi, paten kayılmaması, şişme bot ve deniz yatağı kullanılmaması,

Havuza duş alınmadan girilmemesi,

Havuz çevresindeki masa, sandalye, şezlong ve şemsiyelerin usulüne uygun kullanılması, havlu vs. şeylerle rezervasyon yapılmaması, oturma ve güneşlenme amacı dışında kullanılmaması,

Uzun süreli havuzdan ayrılmalarda şezlong ve minder üzerlerine havlu bırakılmaması, (Havlular 2 saatten uzun bırakıldığında toplanacaktır)

Yardımcı hizmetlilerin ve işletmelerde çalışanların havuzu kullanmamaları,

Sigara, kağıt mendil, plastik bardak vs. gibi çöplerin çöp kutularına atılması, havuz ve çevresinin kirletilmemesi,

Havuz çevresine kırılabilir eşya (cam gibi) getirilmemesi,

Havuz çevresinde kesinlikle kedi, köpek gibi evcil hayvanların dolaştırılmaması,

0-6 yaş gurubu çocukların ebeveynlerinin gözetimi olmaksızın havuz çevresinde bulunmamaları,

Bebeklerin havuza çocuk bezi ile değil, silikonlu mayo ile sokulması,

Hafta sonları ve resmi tatil günlerinde havuza dışarıdan misafir getirilmemesi

Havuzu kullananların risk ve sorumlulukları kendilerine aittir. Evidea yönetimi, havuzun kullanımı sırasında meydana gelebilecek yaralanma, ölüm veya herhangi bir kayıptan sorumlu değildir.Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.